Tammekännu vaba-aja keskus  
Õhtune ajaviide  
Kanuumatkad  
Ühepäevased kanuumatkad
Mitmepäevased kanuumatkad
Kanuumatka eripakkumised
Kanuumatk Ahja jõel koos ööbimise ja söömaajaga TammeKännu Puhkemajas
Lühikesed kanuumatkad  
Pikemad kanuumatkad  
Kanuumatka eripakkumine noortegruppidele  
Jalgratturitele  
Veesport  
Seminaripakett kuni 30 inimesele  
Kontaktid  
  Wifi  
  06-06-2005  
  Võimalus kasutada WiFi`t.  
  Ööklubi "Life"  
  07-04-2005  
  Puhkekeskuses on avatud restoran-ööklubi LIFE!  
  arhiiv  
 
Mitmepäevased kanuumatkad


2 päevane kanuuretk Ahja jõel

Matka alustatakse Tammekännu vabaajakeskuses Mammastes, kust matkajad toimetatakse edasi  kanuumatka alguspunkti.

1. Päev

Läbime paigad: Koorvere – Kiidjärve – Taevaskoja – Otteni vesiveski. Kanuuretk algab looduskaitsealuses piirkonnas - kaunis Ahja jõe ürgorus. Jõgi on matka algusosas rahulik, kuid alates Koorvere veskist käänuline ja kärestikuline. Peale Valgemetsat muutub jõeorg laiemaks ning seega jääb teele vähem takistusi nagu veest välja ulatuvad kivid ja jõele langenud puud. Kohati paljanduvad ürgoru kõrged kaldad liivakivikaljudena, mida kutsutakse paedeks ja taevaskodadeks. Jõel on kärestikke, aga ka vaiksemaid kohti, nagu kaunis Kiidjärve veskijärv. Kiidjärvel asub Baltimaade suurim punastest tellistest vesiveski. Siin sööme ka matkaeine.(toitlustamine kokkuleppel)

Pärast einet liigume edasi Taevaskoja looduskaitsealal (kultusfilmi „Viimne Reliikvia“ võttepaikadel), teele jääb veel Otteni veski kivisild, mis ehitati jõuka veskiomaniku poolt Tartu kivisilla järgi. Samas paigas on õhtusöök(kokkuleppel) ja ööbimine telkides.

Karge allikarikas jõgi pakub matkajale meeldejäävaid ja romantilisi elamusi.

2. Päev

Läbime paigad: Otteni vesiveski – Porgandi – Akste – Kärsa – Lääniste.
Päeva alustame tugeva hommikusöögiga(kokkuleppel) Otteni vesiveski juures, kust jätkame kanuumatka läbi Valgesoo. Kuna asustus on seal väike, võime kohata linde (sookurgi, jäälinde) ja loomi (põtru, kitsi), kes on tulnud jõe äärde jooma. Lõunat sööme jõe ääres ning õhtuks jõuame Läänistesse, kus õhtustame(kokkuleppel) I aastatuhande aegse muinaslinnuse juures. Ööbimine telkimiskohas. 

Hind

Sisaldub: kanuurent, aerud, päästevestid, esmane väljaõpe, professionaalne kaldateenistus, telkide ja asjade transporti(kokkuleppel), kanuude ja matkajate transporti matka alguspunkti ja lõpppunktist tagasi Mammastesse Tammekännu vabaajakeskusesse.

Matka hind alates 55€/in.
Lastele 6-12 a. kehtib hinnasoodustus 50%.